Gaziantep İl Değerlendirme Toplantısı düzenlendi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Nizip’te Suriyeli sığınmacıların kaldığı konteyner kenti ziyaretinin ardından, geçen hafta Hakkari’deki hain saldırıda şehit düşen İbrahim Halil Çetinkaya’nın baba ocağını ziyaret etti.

Bakan Kaya daha sonra, bir otelde düzenlenen il değerlendirme toplantısına katıldı ve Gaziantep'te yapacakları toplantının Ağrı'dan sonra 2'nci toplantı olacağını dile getirdi.

Değerlendirme toplantısı öncesinde kurum yetkililerinden oluşan 12 kişilik heyetin Gaziantep'teki kurum ve kuruluşları ziyaret ettiğini anlatan Bakan Kaya, bu kapsamda Bakanlığa bağlı 15 kurum ve 9 yardımlaşma kuruluşunun yanı sıra desteklenen aileler, şehit ve gazi yakınlarının ziyaret edildiğini kaydetti.

Bu çalışmalarla yapılan hizmetleri yerinde değerlendirme imkanı bulduklarını ifade eden Bakan Kaya, bu sayede de iyi örneklerin sayısını artırmayı hedeflediklerini vurguladı.

Bakan Kaya, daha sonra beraberindeki Vali Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve diğer ilgililerle, 15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişiminde şehit olan Ahmet Çakır ile Mehmet Demir'in merkez Şahinbey ilçesinde yaşayan ailelerini ziyaret etti.


Sonraki Sayfa: "İnşallah Suriye'de bir an önce savaş ortamı sona erer. Orada huzur olana kadar biz burada insan onuruna yakışır şekilde Suriyeli misafirlerimize hizmet vermeye devam edeceğiz"

Önceki Sayfa : Hatay'da 1044 Askere Evlilik Öncesi Eğitimi Verildi.