Haberler

Geçici Koruma Statüsündeki Suriyelilere Hizmet Sunan Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Mevcut Durum Analizi ve Süreç Yönetimi Çalıştayı Şanlıurfa’da başladı

Göç, Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Geçici Koruma Statüsündeki Suriyelilere Hizmet Sunan Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Mevcut Durum Analizi ve Süreç Yönetimi Çalıştayı” Şanlıurfa’da başladı.

“Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” 1. Aşaması kapsamında yapılan yaygınlaştırma toplantıları ve eğitici eğitimleri tamamlandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi’ 1.Aşamasında düzenlenen programların dokuzuncusu Adana ilinde gerçekleştirildi.

''Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak mültecilere psiko-sosyal destek hizmeti veriyoruz''

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Habertürk TV’de yayınlanan Ajanda programına konuk oldu. Programda kadına yönelik şiddet ve Suriyeli mülteciler konuları masaya yatırıldı.

“Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” kapsamında yapılan yaygınlaştırma toplantıları ve eğitici eğitimleri devam ediyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi’ 1.Aşamasında düzenlenen programların sekizincisi Antalya ilinde gerçekleştirildi.

Psikososyal Destek Ekiplerimiz Muğla - Arıcılar Köyünü Yalnız Bırakmadı...

Afet ve köyünde meydana gelen 5.0 şiddetindeki depremin ardından bölgeye 6 psikolog, 4 sosyal çalışmacı ve 4 rehberlik Acil Durumlarda Psikososyal Destek Hizmeti kapsamında Muğla İlimizin Ula İlçesine bağlı Arıcılar ve psikolojik danışmandan oluşan 14 kişilik psikososyal müdahale ekibi görevlendirildi.

"Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” kapsamında düzenlenen toplantıların altıncısı Şanlıurfa’da gerçekleştirildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Evlilik Öncesi Eğitim Programının ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla geliştirilmiş olan Evlilik Öncesi Eğitimi 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesinin Şanlıurfa’da gerçekleşen altıncı toplantısı Şanlıurfa Vali Yardımcısı Adem Ünal, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Taşkesti ve Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Mürsel Keçeli’ nin yaptığı açılış konuşmalarıyla gerçekleştirildi.

Gaziantep’te “Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” kapsamında yaygınlaştırma toplantısı ve eğitici eğitimi düzenlendi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi”nin beşinci toplantısı Gaziantep ilinde gerçekleştirildi. Gaziantep Vali Yardımcısı Adil Nas, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Taşkesti ve Gaziantep Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Yıldırım’ın açılış konuşmalarını yaptığı toplantı Aile Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanı Rahime Beder Şen’in proje sunumu ile devam etti.

“Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” kapsamında dördüncü toplantı ve Eğitici Eğitimi Konya’da gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi”nin dördüncü toplantısı Konya ilinde gerçekleştirildi. Konya Vali Yardımcısı Mehmet Usta, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Taşkesti ve Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilal Erdoğan’ın açılış konuşmalarını yaptığı toplantı Aile Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanı Rahime Beder Şen’in proje sunumu ile devam etti.

Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu - SİROMA Kapanış Konferansı ve resim yarışması ödül töreni düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Romanların Türkiye'deki varlığının gurur duyulacak bir zenginlik olduğunu belirterek "Geçmişte özellikle Avrupa coğrafyasında Roman kardeşlerimiz başta olmak üzere birçok insanın maruz kaldığı acı tecrübeler hepimiz için ibretlik dersler veriyor. Nefretle başlayan bir kıvılcımın bütün insanlığı kuşatan ve söndürülmesi mümkün olmayan daha büyük yangınlara, dindirilemeyecek acılara sebebiyet verdiğini biliyoruz. O yüzden hep birlikte nefreti değil, sevgiyi ve kardeşliği büyütmenin gayreti içindeyiz" dedi.