Haberler

Roman Vatandaşlara Yönelik Eylem Planı II. İzleme Değerlendirme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi İzleme Değerlendirme Kurulu II. Toplantısı 23 Şubat 2018 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Karaman’ın başkanlığında Ankara’da gerçekleştirildi.

''2018 yılında 3 bin Aile Sosyal Destek Programı personelini istihdam etmeyi planlıyoruz"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, 2018 yılında 3 bin Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personelini istihdam etmeyi planladıklarını bildirdi.

Ankara’da Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi düzenlendi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında 05-09 Şubat 2018 tarihlerinde Eğitici Eğitimi gerçekleştirildi.

Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Temel Eğitimi tamamlandı

Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Hizmetinin yaygınlaştırılması, kalite ve etkinliğinin arttırılması amacı ile düzenlenen Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Temel Eğitimi 22 Aralık 2017 tarihinde Antalya'da tamamlandı.

Bolu’da heyelandan zarar gören vatandaşlarımıza psikososyal destek hizmeti verildi

Bolu’nun Göynük ilçesine bağlı Himmetoğlu köyünde 13 Aralık’ta meydana gelen heyelandan zarar gören ailelere, Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı psikososyal müdahale ekiplerimiz tarafından psikososyal destek hizmeti verildi.

Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Temel ve Süpervizyon Eğitimi Antalya'da başladı

Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Hizmetinin yaygınlaştırılması, kalite ve etkinliğinin arttırılması amacı ile düzenlenen Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Temel Eğitimi ile Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Süpervizyon Eğitimi başladı.

Geçici Koruma Statüsündeki Suriyelilere Hizmet Sunan Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Mevcut Durum Analizi ve Süreç Yönetimi Çalıştayı Şanlıurfa’da başladı

Göç, Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Geçici Koruma Statüsündeki Suriyelilere Hizmet Sunan Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Mevcut Durum Analizi ve Süreç Yönetimi Çalıştayı” Şanlıurfa’da başladı.

“Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” 1. Aşaması kapsamında yapılan yaygınlaştırma toplantıları ve eğitici eğitimleri tamamlandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi’ 1.Aşamasında düzenlenen programların dokuzuncusu Adana ilinde gerçekleştirildi.

''Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak mültecilere psiko-sosyal destek hizmeti veriyoruz''

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Habertürk TV’de yayınlanan Ajanda programına konuk oldu. Programda kadına yönelik şiddet ve Suriyeli mülteciler konuları masaya yatırıldı.

“Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” kapsamında yapılan yaygınlaştırma toplantıları ve eğitici eğitimleri devam ediyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi’ 1.Aşamasında düzenlenen programların sekizincisi Antalya ilinde gerçekleştirildi.